Uroda

Cosmelan – najskuteczniejszy zabieg na przebarwienia skóry

• Zakładki: 21


Przebarwienia skóry to problem, z którym przychodzi zmierzyć się niemal każdemu z nas. U niektórych przebarwienia skóry są niewielkie i ich usuwanie nie sprawia większego problemu. Jeśli jednak przebarwienia są znaczące i pojawiają się w dobrze widocznych miejscach, szukamy najskuteczniejszego sposobu na ich pozbycie się. Do zabiegów medycyny estetycznej, które najlepiej radzą sobie z przebarwieniami skóry zaliczamy Cosmelan. Dowiedz się, na czym polega zabieg Cosmelan i jakich efektów można się po nim spodziewać.

Skąd się biorą przebarwienia skóry?

Za fototyp naszej skóry odpowiedzialna jest melatonina – barwnik skóry, który produkowany jest w melanocytach. Melanocyty mogą produkować zbyt dużą ilość melatoniny i gromadzić ją w jednym miejscu z różnych powodów. Najczęściej przyczyną powstawania przebarwień jest nadprodukcja melatoniny w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce bądź zmian w gospodarce hormonalnej. Ryzyko powstawania przebarwień zwiększa także stosowanie kosmetyków lub leków ze składnikami fotouczulającymi (np. z retinolem) lub spożywania fotouczulających produktów, np. picie naparu z dziurawca. Ponadto na powstawanie przebarwień najbardziej narażone są osoby z jasną karnacją.

Cosmelan – zabieg na przebarwienia skóry dostosowany do potrzeb pacjenta

Cosmelan jest zabiegiem mało inwazyjnym, bezpiecznym i wysoce skutecznym. Lekarz dermatolog bądź lekarz medycyny estetycznej po przebadaniu stanu skóry pacjenta, określa indywidualne parametry, według których przeprowadzany jest zabieg. Polega on na nałożeniu preparatu Cosmelan na wcześniej oczyszczoną skórę twarzy lub inne miejsce, w którym pojawiły się przebarwienia. Pacjent z nałożonym preparatem wraca do domu i po wyznaczonym przez lekarza czasie, zmywa go zgodnie ze wskazówkami. Czas ten zależny jest od rodzaju i wielkości przebarwień oraz od ogólnego stanu skóry pacjenta.

Cosmelan – efekty zabiegu

Cosmelan to zabieg, który niweluje przebarwienia różnego typu – od typowych przebarwień po intensywnym opalaniu, przez przebarwienia powstałe w wyniku zmian hormonalnych, po ostudę i piegi. Dodatkowo zabieg wygładza skórę i reguluje produkcję wydzielania sebum, działa więc zbawiennie na cerę tłustą, mieszaną i trądzikową. Jednak aby Cosmelan przyniósł oczekiwane efekty, należy przeprowadzić całą serię zabiegów, jaką wskazał nam lekarz. U wielu pacjentów zadowalające efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak rezygnacja z kolejnych wizyt sprawi, że przebarwienia szybko powrócą. Tylko pełna kuracja gwarantuje efekty, które się utrzymają.

Cosmelan – zalety zabiegu na przebarwienia

Cosmelan jest zabiegiem bardzo skutecznym, przez wielu specjalistów uznawanym za najskuteczniejszy zabieg na przebarwienia. Jest także bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji – tak naprawdę od razu z gabinetu możemy wrócić do codziennych zajęć. Ponadto Cosmelan można wykonać przez cały rok, również wiosną i latem, kiedy odradza się wykonywanie innych zabiegów na przebarwienia. Cosmelan ma więc dużą przewagę nad laseroterapią i peelingami chemicznymi, dlatego jest coraz chętniej wybierany przez pacjentów Kliniki Jakubowska Esthetic.

Należy również pamiętać o codziennej ochronie skóry. Kosmetyki z wysokim filtrem UV (50+) chronią nas nie tylko przed ponownym pojawieniem się przebarwień skóry, ale także przed nowotworami. Stosujmy je codziennie bez wyjątku, również zimą i w pochmurne dni.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
36 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.