Nowe garnki

O wszystkim i o niczym :)
miętka

Nowe garnki

Post autor: miętka »

Kobietki, chciałabym kupić zestaw nowych garnków. Co prawda w sklepach nie brakuje takiego asortymentu, to jeszcze nie dokonałam wyboru, ponieważ waham się pomiędzy garnkami aluminiowymi a ceramicznymi . Które Waszym zdaniem sprawdzą się lepiej? Zauważyłam, że zdania są podzielone, a ja w zasadzie nigdy nie zwracałam szczegónej uwagi na to w jakich naczyniach gotuję.
Oleńka

Re: Nowe garnki

Post autor: Oleńka »

Garnki ceramiczne dłużej się nagrzewają ale też dłużej trzymają ciepło, są zatem dobre do gotowania kaszy lub ryżu. Natomiast aluminiowe wyróżnia uniwersalność - w takich ugotujesz wszystko i na każdej kuchence, również na płycie indukcyjnej. Wziąwszy pod uwagę zalety jednych i drugich te wykonane z aluminium, zwłaszcza jeśli posiadają silikonową powłokę nieprzywieralną wydają mi się lepsze. Sama mam zresztą takie dwa i jestem zadowolona, dlatego pewnie dokupię jeszcze kilka, w ofercie https://www.indelo.pl/garnki-aluminiowe-cat-338 widziałam spory wybór, a że można zamawiać pojedynczo, to da się stworzyć własny komplet, dopasowany do naszych kulinarnych potrzeb i preferencji.
Awatar użytkownika
lau
Posty: 87
Rejestracja: 13 sty 2020, 20:44

Re: Nowe garnki

Post autor: lau »

miętka pisze: ↑22 mar 2021, 14:27 Kobietki, chciałabym kupić zestaw nowych garnków. Co prawda w sklepach nie brakuje takiego asortymentu, to jeszcze nie dokonałam wyboru, ponieważ waham się pomiędzy garnkami aluminiowymi a ceramicznymi . Które Waszym zdaniem sprawdzą się lepiej? Zauważyłam, że zdania są podzielone, a ja w zasadzie nigdy nie zwracałam szczegónej uwagi na to w jakich naczyniach gotuję.
Na pewno unikach tych na telefon :)
ODPOWIEDZ