pomocy to chyba afty

O wszystkim i o niczym :)
Awatar użytkownika
bordek
Posty: 73
Rejestracja: 28 mar 2019, 11:59

pomocy to chyba afty

Post autor: bordek »

Tak mi się wydaje, bo co innego. Taka brzydka zmiana zrobiła mi się w buzi. Nie jest to przyjemne, jak mogę sobie pomóc? Są jakieś skuteczne sposoby?
Awatar użytkownika
sayhey
Posty: 136
Rejestracja: 10 cze 2019, 5:16

Re: pomocy to chyba afty

Post autor: sayhey »

Afty potrafią bardzo boleć :( najlepiej od razu iść do apteki po coś na to. Coś co zadziała miejscowo znieczulająco, przeciwzapalnie, antyseptycznie i przeciwbólowo, czy to w firmie płynu, tabletek czy tabletek do ssania. I warto zastanowić się nad przyczyną, na https://tantumverde.pl/blog/afty-bolesny-problem są wszystkie informacje, ja przeczytałam dwukrotnie.
Awatar użytkownika
darka
Posty: 49
Rejestracja: 24 cze 2019, 10:41

Re: pomocy to chyba afty

Post autor: darka »

Afta to nic przyjemnego. Mi czasami również się robią i wtedy muszę ciągle przesuwać moje wizyty u dentysty. Czy jest jakiś skuteczny lek na afty ? Jest to naprawdę uciążliwa przypadłość. Czasami udaje mi się je wyleczyć domowymi sposobami, jednak niekiedy to nic nie daje i muszę iść do stomatologa. Może ktoś ma z Was sprawdzony sposób na afty?
Awatar użytkownika
bowenmarsh
Posty: 358
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:26

Re: pomocy to chyba afty

Post autor: bowenmarsh »

Generalnie, to o zęby jak i całą jamę ustną trzeba po prostu regularnie dbać. Warto kupić sobie również irygator do zębów, o którym więcej możecie dowiedzieć się na tej stronie : https://kobieta.interia.pl/zdrowie/news ... Id,3171065 . Odkąd dodałam do swojej pielęgnacji zębów irygator, mam wrażenie, że moje zęby są o wiele bielsze i nie powstają żadne afty czy inne rzeczy w jamie ustnej. Polecam sie tym zainteresować.
Awatar użytkownika
storczyk
Posty: 88
Rejestracja: 28 maja 2019, 10:25

Re: pomocy to chyba afty

Post autor: storczyk »

Warto jest to sprawdzić wizytą u dentysty, który zna się na kosmetyce. Ja zastanawiam się nad wizytą w Atelier Uśmiechu , mieszczącego się na Ursynowie w Warszawie. Może nie tylko leczenie zachowawcze trzeba będzie zastosować, ale również na przykład pomyślimy o zmianie widocznych zębów, na przykład licówkami.
Awatar użytkownika
Plesska
Posty: 84
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:46

Re: pomocy to chyba afty

Post autor: Plesska »

Na takie dolegliwości chyba można dostać w aptece leki bez recepty. Może jednak warto udać się do lekarza po profesjonalną diagnozę. Ja ostatnio czytałam na stronie https://www.sunstargum.com/pl/blog/grzy ... rozic.html o grzybicy jamy ustnej. Nawet nie widziałam, że ta choroba atakuje właśnie jamę ustną. Poczytajcie sobie coś więcej na ten temat, zobaczycie co ją wywołuje i jak wygląda leczenie. Takie rzeczy lepiej wiedzieć.
Awatar użytkownika
Marko33
Posty: 105
Rejestracja: 24 paź 2019, 18:58

Re: pomocy to chyba afty

Post autor: Marko33 »

Na szczęście dzisiaj jest dostępnych w sklepach wiele leków, którymi możecie zwalczyć te problemy. Ja najczęściej takie zakupy robię online, bo to bardzo wygodna opcja. W https://www.apteka-leki.pl/ znajdziecie ofertę, która powinna Was zaciekawić. Sami tam zajrzyjcie i się o tym przekonajcie.
Awatar użytkownika
hinata
Posty: 39
Rejestracja: 19 gru 2019, 12:16

Re: pomocy to chyba afty

Post autor: hinata »

Afta - nic przyjemnego, jak już pisałyście i tak, może być powodem do odwołania wizyty u stomatologa. Faktem jest jednak to, że zdecydowanie często właśnie przy afcie powinniśmy odwiedzać placówki takie jak Dental Pro . Taki specjalista rozpozna aftę i da zalecenia do jej usunięcia. A zlekceważenie tego może prowadzić do aftozy nawrotowej.
Awatar użytkownika
Sylwia88
Posty: 704
Rejestracja: 19 lip 2019, 13:07

Re: pomocy to chyba afty

Post autor: Sylwia88 »

Witam,zalezy mi na leczeniu zachowawczym,jednak ostatnio mam problemy i zapalenie jamy ustnej. Czy nie powinnam w takim przypadku isc do stomatologa? Jak sądzicie? Chętnie poznam Wasze opinie na ten temat http://www.annadentalclinic.com/oferta/ ... biegawcze/ Co o tym sądzicie? proszę o opinie.
Awatar użytkownika
darka
Posty: 49
Rejestracja: 24 cze 2019, 10:41

Re: pomocy to chyba afty

Post autor: darka »

No właśnie wiem, że afty to kochają dzieci i też często się u nich w buźce pojawiają. Dokładnie pamiętam, że moja córka to miała prawie aftozę nawrotową, mówię wam, koszmar. No, ale wymyślono na afty dla dziecka bardzo przyjazny sprej Octenisept. Mi pomógł, a potem mogłam go wykorzystać różnorodnie nawet do moich problemów ginekologicznych ;) .
Awatar użytkownika
Agnes
Posty: 206
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:12

Re: pomocy to chyba afty

Post autor: Agnes »

w takiej sytuacji warto poradzić się dobrego stomatologa faktycznie. No i trzeba chodzić regularnie - według mnie najlepszy chirurg stomatolog w krakowie to dr Świątkowska. Polecam zajrzeć do Centrum implantologii i stomatologii estetycznej na krakowskim Podgórzu. Tutaj uzyskamy nie tylko podstawową pomoc w zakresie profilaktyki zębów i jamy ustnej ale także wybielimy zęby czy wstawimy implanty jeśli jest taka potrzeba
Awatar użytkownika
foxi
Posty: 37
Rejestracja: 31 sie 2019, 6:50

Re: pomocy to chyba afty

Post autor: foxi »

Afty - to jak w reklamie mówią drobne rany sięgające unerwienia. To fakt są bolesne ale to nic poważnego.Właśnie w takich sytuacjach możemy pomóc sobie sami. Szczególnie afta u dziecka jest dla nas wyzwaniem. Zapoznajmy się może najpierw ze specyfiką tego schorzenia a z pewnością będzie nam łatwiej sobie radzić z tym schorzeniem.
ODPOWIEDZ