zapalenie cewki moczowej - jak się zakazić

O wszystkim i o niczym :)
Awatar użytkownika
Danutauta
Posty: 90
Rejestracja: 14 maja 2019, 22:28

zapalenie cewki moczowej - jak się zakazić

Post autor: Danutauta »

Wiecie jak wygląda zakażenie ? w sensie jakie są sposoby żeby złapać takie zapalenie? no i jak najlepiej zapobiegać?
Awatar użytkownika
Krysia30
Posty: 152
Rejestracja: 15 gru 2018, 20:28

Re: zapalenie cewki moczowej - jak się zakazić

Post autor: Krysia30 »

Sama już kilka razy miałam takie zapalenie, ale niestety nie wiem nadal skąd to się wzięło. Ale za to dowiedziałam się, że na zapalenie pomaga amoksiklav. Jest on dostępny jedynie na receptę, więc wizyta u lekarza jest zdecydowanie niezbędna. Nie wolno oczywiście bagatelizować tego problemu, żeby się nie przerodził w coś poważniejszego.
Awatar użytkownika
amfetka
Posty: 89
Rejestracja: 14 maja 2019, 23:36

Re: zapalenie cewki moczowej - jak się zakazić

Post autor: amfetka »

zobacz sobie na https://tantumrosa.pl/zapalenie-cewki-moczowej/ - moim zdaniem swietnie przygotowany artykul - mi naprawde pomogl poradzic sobie z tym problemem.
Awatar użytkownika
chrupka
Posty: 24
Rejestracja: 22 cze 2019, 19:10

Re: zapalenie cewki moczowej - jak się zakazić

Post autor: chrupka »

niestety moj organizm jest oslabiony po ostatnich kuracjach, czesto mam zapalenie cewki i infekcje intymne ;/ zaczelam stosowac zel dopochwowy papilocare bo on pomaga przy takich problemach a moja cytologia nie wyszla najlepiej... nie chce ryzykowac zarazenia hpv wiec stosuje go juz 2 miesiace i poprawa jest duza !
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 53
Rejestracja: 13 mar 2019, 19:22

Re: zapalenie cewki moczowej - jak się zakazić

Post autor: kasiunia »

Sposobów zakażeń może być mnóstwo, ważne jest by wiedzieć jak sobie poradzić z tym problemem. To tego trzeba dysponować odpowiednimi środkami takimi jak na przykład lek na grzybice pochwy .Jeśli będziemy wiedzieć jak sobie radzić w takich sytuacjach i będziemy dysponować odpowiednim preparatem - wizyta u lekarza będzie zbędna.
Awatar użytkownika
sayhey
Posty: 138
Rejestracja: 10 cze 2019, 5:16

Re: zapalenie cewki moczowej - jak się zakazić

Post autor: sayhey »

U mnie zapalenie pęcherza zawsze jak mi zmarzną solidnie stopy. W zimę na porządku dziennym taka infekcja u mnie :( a infekcje intymne to różnie... ostatnio rzadziej ale to zasługa octeniseptu myślę bo jak mnie dopadło i zaczęłam stosować to przeczytałam w opisie leku żeby i partner stosował. I chyba to pomogło bo od tamtego czasu nie nawraca mi świąd czy pieczenie. Spray bez recepty za kilkanaście złotych i jak działa.
Waćka

Re: zapalenie cewki moczowej - jak się zakazić

Post autor: Waćka »

Przyznajmy sie tak na prawdę czy w takim samym stopniu dbamy o nasze zdrowie intymne jak to robimy na co dzień? Obawiam sie ,że nie a jeszcze wielu osobom sprawy związane ze zdrowiem intymnym kojarzą się ze wstydem. No tego już nie rozumiem. Wiadomo ,że w wielu wypadkach wizyta u lekarza jest po prostu konieczna ale i w wielu sprawach możemy pomóc sobie same. Weźmy na przykład takie upławy z pochwy .Jeśli będziemy mieć określone lekarstwo i będziemy wiedzieć jak je stosować , pomożemy sobie bez udziału lekarza.
Awatar użytkownika
kawiorka
Posty: 71
Rejestracja: 03 kwie 2020, 14:46

Re: zapalenie cewki moczowej - jak się zakazić

Post autor: kawiorka »

W moim przypadku Urolact najlepiej sie sprawdza na zapalenia drog moczowych, czy to pecherza, czy cewki moczowej. Warto tez stosowac go co jakis czas profilaktycznie, żeby zapobiegac nawrotom :) nadaje sie idealnie dla osob, ktore narazone są na czestsze infekcje okolic intymnych
Awatar użytkownika
Greta
Posty: 54
Rejestracja: 09 kwie 2019, 11:32

Re: zapalenie cewki moczowej - jak się zakazić

Post autor: Greta »

A ja zostawię namiar na ten artykuł https://www.lekinatury.pl/pl/ziolowe-po ... owych.html . W przystępny sposób opisana jest tematyka zakażeń dróg moczowych. Wiele osób łapie infekcje, bo po prostu nie wiedzą, że dane sytuacje są ryzykowne (np. korzystanie z basenu). Także lepiej dowiedzieć się i zapobiegać, niż później leczyć.
ODPOWIEDZ