Co na wypadające włosy?

Wszystko o perfumach, świecie zapachów i kosmetyków. Rozmawiamy o kompozycjach zapachowych, wyjątkowych kombinacjach i aromatach.
kałamarnica

Co na wypadające włosy?

Post autor: kałamarnica »

Witajcie :) Mam długie włosy, raczej gęste. Wypada mi ich dość sporo ale uważałam to cały czas za normalne. Ale teraz odwiedziła mnie mama na kilka dni, myłam głowę i nie wybrałam włosów z odpływu a ona weszła do łazienki. Złapała się za głowę, że to zdecydowanie za dużo włosów i że używam pewnie złych kosmetyków do pielęgnacji... trochę przyznaję się zaniepokoiłam, znacie jakieś dobre kosmetyki do włosów wypadających? Co jeszcze powinnam zrobić?
izabeła

Re: Co na wypadające włosy?

Post autor: izabeła »

Dziennie wypada około 100 włosów i to jest raczej naturalne, wynika z fazy wzrostu włosa. Jeśli masz długie włosy to może wydawać się, że wypada ich więcej niż jest w rzeczywistości. Nie mniej na pewno radzę wykonać badania, może masz niedobory i stąd to wypadanie a może stres? Kosmetykom jakie używasz też warto się przyjrzeć.
Iśka21

Re: Co na wypadające włosy?

Post autor: Iśka21 »

Myślę, że mama może mieć rację, mnie wypada kilka włosów przy czesaniu, kilkanaście przy myciu. A też mam długie. ale ja stawiam na kosmetyki na bazie naturalnych składników i od tego momentu widzę że wypada mi ich znacznie mniej. Zobacz sobie na dermoosmetyki Klorane, bardzo dobre szampony i balsamy do włosów, także seria do wypadających.
Awatar użytkownika
sayhey
Posty: 136
Rejestracja: 10 cze 2019, 5:16

Re: Co na wypadające włosy?

Post autor: sayhey »

Ja używam szampon z chininą i witaminami z grupy B klorane, on jest przeznaczony własnie do włosów przerzedzonych, wypadających. Widocznie wzmacnia i odżywia włosy, moje odzyskały gęstość od kiedy zrezygnowałam z drogeryjnych szamponów i kupuję ten w aptece. Po myciu nakładam jeszcze balsam z tej samej serii. Spróbuj koniecznie, jeśli od złej pielęgnacji wypada Ci więcej włosów niż powinno to zobaczysz na pewno różnicę.
kałamarnica

Re: Co na wypadające włosy?

Post autor: kałamarnica »

Dziękuję dziewczyny za porady, ja się przyznaje bez bicia że nie czytam składów kosmetyków do włosów, kupuje te co reklamują ładniie w tv... ale mnie przekonałyście, pójdę bardziej w naturalną pielęgnację i zacznę od polecanej marki. Oby były efekty :)
łajka

Re: Co na wypadające włosy?

Post autor: łajka »

Kochani, mam podobny problem, w sumie wszystko sie zaczelo po ciazy... serio. wlosy wypadaly garsciami, zmienilam diete, odzywiam sie jak trzeba, wydawaloby sie ze dbam o pielegnacje a wlosy dalej lecą... moze polecicie cos konkretnego przeciw wypadaniu? jakis szampon?
Awatar użytkownika
kawiorka
Posty: 71
Rejestracja: 03 kwie 2020, 14:46

Re: Co na wypadające włosy?

Post autor: kawiorka »

łajka pisze: ↑26 wrz 2021, 20:45 Kochani, mam podobny problem, w sumie wszystko sie zaczelo po ciazy... serio. wlosy wypadaly garsciami, zmienilam diete, odzywiam sie jak trzeba, wydawaloby sie ze dbam o pielegnacje a wlosy dalej lecą... moze polecicie cos konkretnego przeciw wypadaniu? jakis szampon?
Jesli mowa o wypadaniu wlosow, to ja mam ten problem na szczescie juz za sobą. https://www.notino.pl/wella-professiona ... iu-wlosow/ to serum mi pomoglo, juz nie sądzilam ze cokolwiek zadziala a tu prosze, takie fajne efekty
ODPOWIEDZ