Autyzm - szkoła, terapia. Gdzie?

Różności. Wątek nie tylko o perfumach.
małgośka

Autyzm - szkoła, terapia. Gdzie?

Post autor: małgośka »

Hej! Poszukuję szkoły dla dziecka z autyzmem. Obecnie syn chodzi o państwowej 1 klasy, ale widzę, że sobie nie radzi. Myślałam o klasie integracyjnej, ale nie wiem czy otrzyma tam odpowiednią pomoc. Zależy mi na jego rozwoju i nauce. Szukam już nawet prywatnej szkoły...
kajaa

Re: Autyzm - szkoła, terapia. Gdzie?

Post autor: kajaa »

małgośka pisze: ↑03 paź 2021, 20:23 Hej! Poszukuję szkoły dla dziecka z autyzmem. Obecnie syn chodzi o państwowej 1 klasy, ale widzę, że sobie nie radzi. Myślałam o klasie integracyjnej, ale nie wiem czy otrzyma tam odpowiednią pomoc. Zależy mi na jego rozwoju i nauce. Szukam już nawet prywatnej szkoły...
Mój syn chodzi do szkoły terapeutycznej w Centrum Terapii Promitis. Jeśli jesteście z Warszawy to koniecznie zapoznaj się z ofertą. Promitis póki co ma szkołe tylko w Warszawie.
natala

Re: Autyzm - szkoła, terapia. Gdzie?

Post autor: natala »

My korzystamy z terapii w Centrum Terapii Promitis - http://www.centrum-terapii.pl/ Mieszkamy we Wrocławiu i tutaj niestety Promitis nie ma szkoły, ale wiem, że jest w Warszawie. Dlatego jeśli mieszkasz w Wawie to szczerze polecam tą szkołę dla twojego dziecka. Będzie miało tam zapewnioną bardzo dobrą opiekę i terapię
layra

Re: Autyzm - szkoła, terapia. Gdzie?

Post autor: layra »

Mam nadzieję, że w przyszłości powstaną kolejne szkoły Promitis w innych miastach. My akurat mamy to szczęście, że mieszkamy w Warszawie i nasza córka chodzi do przedszkola terapeutycznego Promitis a za jakiś czas pójdzie do szkoły podstawowej w tej placówce. Jesteśmy bardzo zadowoleni z terapii i opieki nad dzieckiem w Promitis.
sofia111

Re: Autyzm - szkoła, terapia. Gdzie?

Post autor: sofia111 »

małgośka pisze: ↑03 paź 2021, 20:23 Hej! Poszukuję szkoły dla dziecka z autyzmem. Obecnie syn chodzi o państwowej 1 klasy, ale widzę, że sobie nie radzi. Myślałam o klasie integracyjnej, ale nie wiem czy otrzyma tam odpowiednią pomoc. Zależy mi na jego rozwoju i nauce. Szukam już nawet prywatnej szkoły...
Dziewczyny bardzo dobrze Ci doradzają. Szkoła Promitis jest bardzo dobra i dzieci z autyzmem oraz zespołem Aspergera mają zapewnioną tam pomoc na najwyższym poziomie. Jeśli nie jesteś z Warszawy to może chociaż skorzystaj z pomocy poradni psychologiczno-pedagogicznej W Centrum Terapii Promitis?
mania12

Re: Autyzm - szkoła, terapia. Gdzie?

Post autor: mania12 »

małgośka pisze: ↑03 paź 2021, 20:23 Hej! Poszukuję szkoły dla dziecka z autyzmem. Obecnie syn chodzi o państwowej 1 klasy, ale widzę, że sobie nie radzi. Myślałam o klasie integracyjnej, ale nie wiem czy otrzyma tam odpowiednią pomoc. Zależy mi na jego rozwoju i nauce. Szukam już nawet prywatnej szkoły...

Niestety dzieci z autyzmem nie odnajdują się w szkole państwowej. Mam wrażenie, że nawet klasy integracyjne nie sa odpowiednio dostosowane do potrzeb autystyków. Dlatego polecam ci szkołe terapeutyczną Promitis. Jesli mieszkacie w Warszawie to będzie to najlepsza opcja. Syn otrzyma tam odpowiednią opiekę i będzie realizował program MEN.
dalia90

Re: Autyzm - szkoła, terapia. Gdzie?

Post autor: dalia90 »

Ja wiele pozytywnych opinii słyszałam o szkole terapeutycznej Promitis. Tam spróbuj. Nie dziwię się, że masz już dosyć szkoły państwowej. Dzieciom z autyzmem ciężko się odnaleźć w świecie a szkoły publiczne w tym nie pomagają. Mam córkę, która choruje i wysłałam ją do szkoły prywatnej. Tam ma należytą opiekę i odpowiednią terapię.
gwiazda

Re: Autyzm - szkoła, terapia. Gdzie?

Post autor: gwiazda »

Myslę, że niepubliczna szkoła terapeutyczna Promitis będzie dobrym wyjsciem. Klasy integracyjne nie mają dobrej opinii. W Promitis Twoje dziecko będzie realizowało podstawy MEN i do tego będzie miało terapie. Klasy tam są małe, więc nauczyciele mogą pomóc każdemu dziecku.
danutautą

Re: Autyzm - szkoła, terapia. Gdzie?

Post autor: danutautą »

Dzięki terapii dzieci uczą się, że ich uczucia są ważne i mają prawo do wyrażania siebie. Dorosłym natomiast daje narzędzia do prowadzenia bardziej autentycznego, satysfakcjonującego życia. Czasami warto wszystko sprawdzić i zobaczyć jak wyglada diagnoza integracji sensorycznej
ODPOWIEDZ