Inne kosmetyki?

Różności. Wątek nie tylko o perfumach.
Awatar użytkownika
Kemala
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2022, 8:18

Inne kosmetyki?

Post autor: Kemala »

W temacie kosmetyków pozostając, natomiast pytanie dotyczy wszelkiego rodzaju innych kosmetyków - nie perfum :) Jakie kosmetyki stosujecie na co dzień? Pytam zarówno o pielęgnację, jak i kolorówkę :) Ja akurat dość rzadko się maluję, natomiast o pielęgnacji zapomnieć nie pomogę, z tego względu, że mam suchą skórę. Bardzo dobry jest balsam do ciała z Victoria Vynn, uwielbiam go :)
barberstore

Re: Inne kosmetyki?

Post autor: barberstore »

Zdecydowanie olejki do brody to taki must have, który mam na co dzień na brodzie. Odpowiednio dobrany może utrzymywać się przez długi czas dzięki czemu ograniczam stosowanie perfum :) Przetestowałem już nie jeden olejek do brody i najbardziej w ostatnim czasie spodobała mi się marka Koendu. Lubię wspierać polskie firmy. Macie może właśnie Polskie marki, które będzie można przetestować? Bardzo lubię świat kosmetyków. Jako mężczyzna mam niestety więcej kosmetyków niż moja żona :)
Adallka

Re: Inne kosmetyki?

Post autor: Adallka »

Ja używam kosmetyków do cery tłustej, mieszanej i wrażliwej. Mam ten problem od kilku lat i trudno mi sobie z nim skutecznie poradzić. Tym bardziej że wraz z cerą tłustą zaczął się pojawiać trądzik. Nie obejmuje dużych części twarzy, ale potrafi utrudnić życie. Czytałam o takich sposobach radzenia sobie z nadmiarem sebum https://mileco-kosmetyki.pl/sebum-na-tw ... zic/b_rqkq, ale niewiele pomagają. Prowadziłam jednak swego rodzaju dzienniczek, żeby określić, co powoduje nasilenie się u mnie trądziku. Oczywiście na pierwszym miejscu była faza cyklu, ale wśród innych czynników znalazło się np. jedzenie słodyczy i pikantnych potraw. O tym, że cukier może nasilać dolegliwości trądzikowe, wiedziałam, ale o pikantnych potrawach to nie. Na szczęście nie jadam ich zbyt często, więc za nimi szczególnie nie tęsknię.

Jeżeli chodzi o inne kosmetyki do pielęgnacji, to dużą wagę przykładam do pielęgnacji włosów. Uwielbiam testować kosmetyki do włosów i szukać nowości. Regularnie wykonuję różne domowe zabiegi takie jak olejowanie, kremowanie czy miodowanie. Zakochałam się w produktach od Anwen, uważam, że jest to marka o niebo lepsza od większości dobrze znanych drogeryjnych producentów. W sumie dzięki jej stronie dowiedziałam się, czym jest porowatość włosów i na tej podstawie zaczęłam dobierać kosmetyki. Okazało się to strzałem w dziesiątkę i mam rozpiskę olejów, które powinnam stosować (włosy średnioporowate). Poza tym tradycyjnie jakiś lekki balsam do ciała lub mleczko, bo tylko na twarzy skórę mam aż tak wymagającą.
ODPOWIEDZ