Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Różności. Wątek nie tylko o perfumach.
Awatar użytkownika
ewana
Posty: 74
Rejestracja: 15 maja 2019, 6:08

Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: ewana »

Hej, hej :) Czy ktoś z Was miał już okazję korzystać z oferty Magicznej Kliniki w Katowicach ? Zamierzam niebawem zapisać się n a pierwszą wizytę i szukam opinii :)
Awatar użytkownika
kinia85
Posty: 58
Rejestracja: 14 maja 2019, 13:42

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: kinia85 »

a na jaki zabieg się wybierasz? Ja byłam u nich na botoksie i na modelowaniu ust :) wrażenia mam jak najbardziej pozytywne :) Doświadczeni lekarze, dobre produkty i niewygórowane ceny :) często są promocje na różnego rodzaju zabiegi także warto śledzić ich fanpage na fb :)
Awatar użytkownika
ewana
Posty: 74
Rejestracja: 15 maja 2019, 6:08

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: ewana »

kinia85 no właśnie na modelowanie ust zamierzam się wybrać :) Daj znać proszę czy przed zabiegiem jest jakaś konsultacja by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania ? czy zabieg jest bardzo bolesny ?
Awatar użytkownika
kinia85
Posty: 58
Rejestracja: 14 maja 2019, 13:42

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: kinia85 »

tak spokojnie, jest konsultacja :) Żaden lekarz nie powinien robić zabiegu z marszu a tu jednak zatrudniają doświadczonych specjalistów więc bez obaw. Zabieg nie jest bolesny bo zostajesz miejscowo znieczulona w tym obszarze także pełen lajt :)
Awatar użytkownika
Bodzio12
Posty: 191
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:26

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: Bodzio12 »

Ja mogę tylko polecić ortopeda to jest FMC czyli Centrum medycznym w którym przyjmuje ortopeda prof. dr hab. n. med. Jarosław Fabiś, ortopeda dziecięcy dr n. med. Tomasz Kraska oraz ortopeda lek. med. Anna Fabiś. Sami doświadczeni profesjonaliści. Można im zaufać. Polecam.
Awatar użytkownika
fiona45
Posty: 38
Rejestracja: 28 kwie 2019, 13:51

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: fiona45 »

Ja znam tą magiczną klinikę, bardzo fajne miejsce. Wiele ciekawych mają tam zabiegów. Sama zaczynałam od czytania na ich stronie o zabiegach https://www.magicznaklinika.pl , potem wizyty tzw. konsultacji, a następnie zabiegu. Mają dobre ceny i mega dobre preparaty na których pracują.
Awatar użytkownika
polka23
Posty: 8
Rejestracja: 11 cze 2019, 15:10

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: polka23 »

To prawda w Magicznej klinice pracują na samych dobrych produktach i zawsze one się sprawdzają dla każdego. Osobiście wiem,ja się zaufa jednej klinice i potem zacznie się tam chodzić to już tak zostaje i nic nie zmieniamy. Pani Halina Derewianko ma super fach w ręku i ją na pewno polecić mogę.
Awatar użytkownika
lila87
Posty: 27
Rejestracja: 11 mar 2019, 13:30

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: lila87 »

fiona45 pisze: ↑26 lip 2019, 21:57 Ja znam tą magiczną klinikę, bardzo fajne miejsce. Wiele ciekawych mają tam zabiegów. Sama zaczynałam od czytania na ich stronie o zabiegach https://www.magicznaklinika.pl , potem wizyty tzw. konsultacji, a następnie zabiegu. Mają dobre ceny i mega dobre preparaty na których pracują.
A na jakim zabiegu byłaś w tej magicznej klinice? Co na konsultacji jest wykonywane, o co pytają?
Awatar użytkownika
fiona45
Posty: 38
Rejestracja: 28 kwie 2019, 13:51

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: fiona45 »

Ja wykonywałam zabieg powiększania ust, zawsze marzyłam o pełniejszych ustach. Zabieg jest prosty i bezbolesny bo jest znieczulenie miejscowe. Konsultacja to pytania na temat chorób, uczuleń itp, aby nie zataić czegoś co może skomplikować zabieg. U mnie nie było przeciwwskazań do zabiegu, a więc mogliśmy go wykonać.
Awatar użytkownika
Sylwia88
Posty: 704
Rejestracja: 19 lip 2019, 13:07

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: Sylwia88 »

Witajcie , ja poszukuje lekarza okulisty na terenie katowic. Moja mama skarzy sie na problemy ze wzrokiem i chcialabym jej znaleźć odpowiedniego lekarza . Czy cos takiego powinno się nadawać ? https://blikpol.pl/laserowa-korekcja-wzroku Ze wszystkich ofert ktore znalazlam to wyglada najsensowniej.
Awatar użytkownika
muzina
Posty: 124
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:34

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: muzina »

Ja mam swój sprawdzony gabinet tutaj https://www.qclinique.pl/ i jeśli ktoś poszukuje dobrego gabinetu w Warszawie to szczerze polecam. Chodzę tam na masaże, które wykonywane są rewelacyjnie. Ostatnio zdecydowałam się na zabieg depilacji laserowej. Co prawda jeszcze kilka przede mną, ale efekty są już widoczne. Myślę, że na tym jednym nie poprzestanę. Mam jeden defekt czy kompleks, którego bardzo chciałabym się pozbyć, a dowiedziałam się, że da się to wykonać bez problemu.

padaczka skroniowa u dorosłych
Awatar użytkownika
Krysia30
Posty: 152
Rejestracja: 15 gru 2018, 20:28

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: Krysia30 »

Dbanie o zdrowie jest bardzo ważne, dlatego gdyby była Wam potrzebna poradnia nefrologiczna dla dzieci to polecam udać się tutaj - http://www.cmryska.pl/poradnie-specjali ... la-dzieci/ Gdy tylko zauważy się jakiekolwiek niepokojące objawy zdrowotne, wizyta u specjalisty jest niezbędna i powinna się odbyć jak najszybciej. Szczególnie jeśli chodzi o dzieci trzeba dokładnie obserwować wszystko co się dzieje.
Awatar użytkownika
doria32
Posty: 197
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:41

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: doria32 »

Jestem w takim wieku, że coraz chętniej korzystam z zabiegów medycyny estetycznej. I Magiczna Klinika jest jednym z lepszych, jeśli nie najlepszym tego typu miejscem w Katowicach. Nie ma naciągania na zabiegi - proponują tylko to co jest dobre dla klienta. Pod okiem specjalistów, w higienicznych warunkach. Polecam.
Awatar użytkownika
doria32
Posty: 197
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:41

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: doria32 »

Nie byłam w Katowicach, ale Magiczną Klinikę znam, bo w Warszawie robiłam wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Polecam ten zabieg, bo w ogóle nie boli, a skóra twarzy szybko robi się gładka, jędrna i nawilżona. Kurze łapki zniknęły, a to było moją największą zmorą.

technologia oled wikipedia
Awatar użytkownika
Greta
Posty: 54
Rejestracja: 09 kwie 2019, 11:32

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: Greta »

Znam Magiczną Klinikę, choć akurat w Katowicach nie byłam, ale odwiedziłam warszawski oddział. Zapisałam się na zabieg na nos. Jeśli też planujecie modelowanie, to nie zastanawiajcie się. Potwierdzam wszystkie powyższe opinie, lekarze są doświadczeni, a najpierw jest szczegółowa konsultacja. Pełen profesjonalizm, tyle w temacie. :)
Baśka

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: Baśka »

Greta, nos zawsze był moją zmorą, dlatego poszukałam pomocy z Magicznej Klinice, bo przeczytałam sporo pozytywnych komentarzy. Najbardziej przekonało mnie to, że mają nowoczesne metody i nie stosują skalpela. Teraz cieszę się zgrabnym, prostym nosem i nareszcie mogę powiedzieć, że w pełni siebie akceptuję.
Awatar użytkownika
doria32
Posty: 197
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:41

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: doria32 »

Ja akurat w Katowicach w Magicznej Klinice nie byłam, ale wiem, że każdy oddział jest warty uwagi. Byłam w Warszawie i byłam zachwycona jakością obsługi. Pani doktor najpierw zrobiła szczegółową konsultację, a później przeszła do zabiegu. Niedawno zdecydowałam się na modelowanie ust kwasem hialuronowym i wiem, że zrobiłabym to jeszcze raz.
Zośka94

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: Zośka94 »

Baśka pisze: ↑23 paź 2020, 20:32 Greta, nos zawsze był moją zmorą, dlatego poszukałam pomocy z Magicznej Klinice.
Drogie jest takie modelowanie kształtu nosa? I czy w tej Magicznej Klinice można liczyć na wcześniejszą konsultację? Nos i dla mnie jest problemem. Ale nie chcę poddawać się operacji. Wolałabym właśnie takie modelowanie kwasem. Tylko czy to jest skuteczne?
Awatar użytkownika
Olga43
Posty: 48
Rejestracja: 10 kwie 2019, 9:59

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: Olga43 »

Korzystam z usług Magicznej Kliniki w Łodzi. Zawsze wychodzę zadowolona. Polecam zabieg modelowania ust. Naturalny efekt i profesjonalna opieka lekarska. Na początku zdecydowałam się na konsultacje przez atrakcyjną cenę. Teraz regularnie pojawiam się na zabiegu usatysfakcjonowana efektem.
Awatar użytkownika
doria32
Posty: 197
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:41

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: doria32 »

Zośka94, w Magicznej Klinice można trafić na bardzo fajne promocje. Są dni, że możesz iść na zabieg tańszy nawet o 50%. Dodam, że modelowanie ust nic nie boli, a efekty są super. Usta są pełniejsze, ale nie sztuczne. Zabieg jest wykonywany kwasem hialuronowym, więc co jakiś czas trzeba go powtarzać.
małgoś

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: małgoś »

doria32 pisze: ↑02 lis 2020, 19:40 Zośka94, w Magicznej Klinice można trafić na bardzo fajne promocje. Są dni, że możesz iść na zabieg tańszy nawet o 50%. Dodam, że modelowanie ust nic nie boli, a efekty są super. Usta są pełniejsze, ale nie sztuczne. Zabieg jest wykonywany kwasem hialuronowym, więc co jakiś czas trzeba go powtarzać.
Modelowanie ust, właśnie chciałabym się zapisać na taki zabieg. Nie obawiam się bólu, ale tego, jak będę wyglądać po, efekty końcowego najbardziej się boję.

drewienko zapachowe
miśka000

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: miśka000 »

Jakiś czas temu magiczną klinikę poleciła mi koleżanka, która korzysta z ich usług. Szukałam kogoś, kto zrobi mi usta, postanowiłam się zapisać na wizytę i od razu po konsultacji zdecydowałam się na zabieg. Nie żałuję, co więcej jestem mega zadwolona, bardzo się cieszę, że mam ładne usta, a jednocześnie zaoszczędziłam troche pieniędzy.
łąka

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: łąka »

Czemu teraz tak wiele kobiet poprawia sobie usta? Nie, żeby miała coś przeciwko, ale to chyba jakaś moda taka nastała. Ideał piekna to kobieta z wydatnymi ustami i dużymi oczami o pełniejszych kształtach w dolnych rejonach sylwetki. Kiedyś to było nie do pomyślenia :lol:
małgośkakoska

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: małgośkakoska »

Może i moda, ale niektóre dziewczyny naprawdę dzięki takiemu drobnemu zabiegowi wyglądają dużo lepiej. Tak samo zresztą jak korekta nosa za pomocą kwasu hialuronowego, zabieg trwa kilka minut, a można się pozbyć kompleksu. Ja przeszłam taki zabiegi i serio polecam, kształt nosa taki sam jednak pozbyłam się garbka.
łańka

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: łańka »

łąka pisze: ↑27 kwie 2021, 1:13 Czemu teraz tak wiele kobiet poprawia sobie usta? Nie, żeby miała coś przeciwko, ale to chyba jakaś moda taka nastała. Ideał piekna to kobieta z wydatnymi ustami i dużymi oczami o pełniejszych kształtach w dolnych rejonach sylwetki. Kiedyś to było nie do pomyślenia :lol:
Kiedyś to było kiedyś, dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Dostęp do zabiegów medycyny estetycznej jest większy, także warto korzystać jak jest opcja.
terenią

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: terenią »

A gdzie w Katowicach przyjmują ktoś wie? ja się zastanawiam nad kilkoma drobnymi poprawkami, chciałabym zrobić usta i wygładzić zmarszczki. Myślę, że nie zrobią mi krzywdy co :lol: :D boję się trochę, bo to będzie mój pierwszy raz, ale z drugiej strony tyle dziewczyn chodzi na takie zabiegi, że chyba nie ma się czego bać.
iśiecka

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: iśiecka »

Magiczna Klinika to bardzo dobre miejsce na drobne poprawki, mają dużo ciekawych zabiegów odmładzających, także dziewczyny po 30-stce mogą korzystać chociaż nie tylko. Uważam, że warto się zdecydować, bo można poprawić urodę, efekt jest subtelny. Oni przyjmują nie tylko w Katowicach, ale też w innych miastach w PL.
maryśka5775

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: maryśka5775 »

terenią pisze: ↑05 maja 2021, 12:52 A gdzie w Katowicach przyjmują ktoś wie? ja się zastanawiam nad kilkoma drobnymi poprawkami, chciałabym zrobić usta i wygładzić zmarszczki. Myślę, że nie zrobią mi krzywdy co :lol: :D boję się trochę, bo to będzie mój pierwszy raz, ale z drugiej strony tyle dziewczyn chodzi na takie zabiegi, że chyba nie ma się czego bać.
Bez obaw, na pewno krzywdy Ci nie zrobią, ale warto miec realne oczekiwania co do efektów zabiegów.
łakoma

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: łakoma »

maryśka5775 pisze: ↑08 maja 2021, 14:01
terenią pisze: ↑05 maja 2021, 12:52 A gdzie w Katowicach przyjmują ktoś wie? ja się zastanawiam nad kilkoma drobnymi poprawkami, chciałabym zrobić usta i wygładzić zmarszczki. Myślę, że nie zrobią mi krzywdy co :lol: :D boję się trochę, bo to będzie mój pierwszy raz, ale z drugiej strony tyle dziewczyn chodzi na takie zabiegi, że chyba nie ma się czego bać.
Bez obaw, na pewno krzywdy Ci nie zrobią, ale warto miec realne oczekiwania co do efektów zabiegów.
Realne oczekiwania.... no tak. W sumie nigdy nie wiadomo do konca jaki będzie rezultat. Z drugiej strony można przejrzeć efekty przed i po każda klinika powinna mieć takie przykladowe zdjęcia pacjentów.
igieła6788

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: igieła6788 »

Lekarz na konsultacji powinien wybić nam z głowy nierealne oczekiwania, raczej każdy specjalista dokładnie oceni sytuacje i podpowie nam jakich rezultatów możemy się spodziewać. Ja jestem tego zdania. Magiczna klinika ma ciekawe zabiegi, myślę, że warto się zdecydować na poszczególne zabiegi odmładzające.
płotka

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: płotka »

Jeżeli chodzi o zabiegi odmładzające to nici PDO jest ok, już drugi raz zdecydowałam się na ten zabieg i jestem mega zadowolona. Widziałam, że wiele kobiet decyduje się też na wypełnianie zmarszczek w Magicznej Klinice. To chyba dwa najpopularniejsze zabiegi.

imprezowy tramwaj kraków wynajem
miłoszka45

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: miłoszka45 »

A gdzie w Kato przyjmują? To jest jedno stałe miejsce? Czy się zmienia? Chętnie się dowiem, bo w sumie do dłuższego czasu planuję udać sie na jakieś zabiegi odmładzające, chcę w końcu zrobić coś dla siebie. Myślę, że na początek zdecyduję się na jakieś mało inwazyjne zabiegi, później zobaczymy.
raszeka

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: raszeka »

W Katowicach przyjmują na ul. Obroki 68 :) Nie ma za co. Ja jestem stałą klientką, polecam specjalistów, warto i ceny magicznie NISKIE, jak za tego typu zabiegi medycyny estetycznej. Korzystam raz na kilka miesięcy z zabiegów, nigdy nie ma problemu, żeby się z nimi umówić.
hanah67

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: hanah67 »

Znam klinikę od jakiegoś czasu, zrobiłam u nich usta i raz na pól roku wracam, żeby uzupełnić efekt. Moim zdaniem bardzo dobre miejsce na drobne poprawki urody, ja jestem bardzo, ale to bardzo zadowolona i polecam. Wszystko wporzo, bez żadnych powiklań, nieprzyjemności. A ceny bardzo przystępne,warto.
matmat

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: matmat »

hanah67 pisze: ↑21 paź 2021, 0:49 Znam klinikę od jakiegoś czasu, zrobiłam u nich usta i raz na pól roku wracam, żeby uzupełnić efekt. Moim zdaniem bardzo dobre miejsce na drobne poprawki urody, ja jestem bardzo, ale to bardzo zadowolona i polecam. Wszystko wporzo, bez żadnych powiklań, nieprzyjemności. A ceny bardzo przystępne,warto.
Też polecam współpracę z tymi specjalistami, lekarze pierwsza klasa.
diana888

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: diana888 »

Znam tę klinikę i polecam, bo naprawdę warto. Gabinet mają mobilny, co oznacza, że dojeżdżają do klienta. Można wybierać spośród dość ciekawych zabiegów, ale w nieco obniżonych cenach, co jest dość istotne. Warto naprawdę warto, bo można naprawdę zaoszczędzić całkiem sporo kasy ;)
mikaa

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: mikaa »

diana888 pisze: ↑01 lis 2021, 9:58 Znam tę klinikę i polecam, bo naprawdę warto. Gabinet mają mobilny, co oznacza, że dojeżdżają do klienta. Można wybierać spośród dość ciekawych zabiegów, ale w nieco obniżonych cenach, co jest dość istotne. Warto naprawdę warto, bo można naprawdę zaoszczędzić całkiem sporo kasy ;)
Ceny super przystępne, bardzo konkurencyjne. Do tego wybór zabiegów jest bardzo duży, moim zdaniem warto zainwestować w takie upiększanie. :) Ja mam w planach wygładzanie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego. Taka opcja wydaje się najrozsądniejsza :)
zanonaMi

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: zanonaMi »

mikaa pisze: ↑04 lis 2021, 0:54
diana888 pisze: ↑01 lis 2021, 9:58 Znam tę klinikę i polecam, bo naprawdę warto. Gabinet mają mobilny, co oznacza, że dojeżdżają do klienta. Można wybierać spośród dość ciekawych zabiegów, ale w nieco obniżonych cenach, co jest dość istotne. Warto naprawdę warto, bo można naprawdę zaoszczędzić całkiem sporo kasy ;)
Ceny super przystępne, bardzo konkurencyjne. Do tego wybór zabiegów jest bardzo duży, moim zdaniem warto zainwestować w takie upiększanie. :) Ja mam w planach wygładzanie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego. Taka opcja wydaje się najrozsądniejsza :)
Polecam wygładzanie zmarszczek, bo wygląda się sporo młodziej. Chociaż nie tylko zmarszczki są tu problemem ale przede wszystkim opadanie twarzy.
lala78

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: lala78 »

zanonaMi pisze: ↑05 lis 2021, 0:55
mikaa pisze: ↑04 lis 2021, 0:54
diana888 pisze: ↑01 lis 2021, 9:58 Znam tę klinikę i polecam, bo naprawdę warto. Gabinet mają mobilny, co oznacza, że dojeżdżają do klienta. Można wybierać spośród dość ciekawych zabiegów, ale w nieco obniżonych cenach, co jest dość istotne. Warto naprawdę warto, bo można naprawdę zaoszczędzić całkiem sporo kasy ;)
Ceny super przystępne, bardzo konkurencyjne. Do tego wybór zabiegów jest bardzo duży, moim zdaniem warto zainwestować w takie upiększanie. :) Ja mam w planach wygładzanie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego. Taka opcja wydaje się najrozsądniejsza :)
Polecam wygładzanie zmarszczek, bo wygląda się sporo młodziej. Chociaż nie tylko zmarszczki są tu problemem ale przede wszystkim opadanie twarzy.
ja zdecydowałam się na wygładzanie zmarszczek i nie żałuję. Bardzo dobra opieka medyczna, rezultat jest zadowalający.
moszerkowska

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: moszerkowska »

diana888 pisze: ↑01 lis 2021, 9:58 Znam tę klinikę i polecam, bo naprawdę warto. Gabinet mają mobilny, co oznacza, że dojeżdżają do klienta. Można wybierać spośród dość ciekawych zabiegów, ale w nieco obniżonych cenach, co jest dość istotne. Warto naprawdę warto, bo można naprawdę zaoszczędzić całkiem sporo kasy ;)
Ceny zwalają z gór to racja, ale nie ma się czego obawiać, bo zabiegi na najwyższym poziomie ;) W katowicach przyjmują, ale nie tylko, są obecni praktycznie w każdym większym mieście.

UWAGA! nie płaci za usługi SEO - sprawdź w BIG .
check

Re: Magiczna Klinika w Katowicach - znacie ?

Post autor: check »

Od 2015 roku zajmujemy się systemami związanymi z bezpieczeństwem oraz wygodą użytkowania naszego domu. Projektujemy systemy alarmowe, systemy monitoringu oraz systemy inteligentnego domu. Bazujemy na doborze sprzętu sprawdzonych producentów, którzy oferują gwarancje na swoje urządzenia. Jesteśmy na bieżąco z światem nowych technologii więc wybieramy tylko nowoczesne systemy, które posłużą przez długie lata. Wszystkie projekty wykonywane są profesjonalnie by instalator mógł je łatwo zrozum https://www.blueprotect.pl
ODPOWIEDZ