Oddłużanie za granicą

Różności. Wątek nie tylko o perfumach.
Awatar użytkownika
Lodzia
Posty: 76
Rejestracja: 13 sty 2019, 15:05

Oddłużanie za granicą

Post autor: Lodzia »

Staraliśmy się z mężem dorobić za granicą, ale niestety się nie udało. Wpadliśmy w jeszcze większe długi, niż mieliśmy w Polsce. I teraz zupełnie jesteśmy w kropce. Znajomi nam mówili, że jest jakaś procedura oddłużania, którą można załatwić, nie wracając na ten czas do kraju? Jednak jak to wygląda? Czy trzeba gdzieś się zgłosić i czy dużo to będzie kosztować?
Awatar użytkownika
Geruten
Posty: 68
Rejestracja: 15 sty 2019, 14:00

Re: Oddłużanie za granicą

Post autor: Geruten »

To prawda, jest to tak zwane bankructwo osobiste transgraniczne. Najlepiej jakbyście przestudiowali sobie na portalu wszystkie definicje. Jest tego sporo, ale dobrze będzie uświadomić sobie, jak wyglądają takie upadłości za granicą . Dla Polaków jest to duże ułatwienie powrotu do finansowej stabilizacji. Moja siostra miała trochę właśnie takich komplikacji w życiu, dlatego przeczytałam te wszystkie ważne artykuły.
Awatar użytkownika
Krysia30
Posty: 152
Rejestracja: 15 gru 2018, 20:28

Re: Oddłużanie za granicą

Post autor: Krysia30 »

Niestety ale bardzo często zdarza się, że osoby potrzebujące gotówki wikłają się w szemrane chwilówki i potem trudno jest im je spłacić, tym bardziej że oprocentowanie potrafi być bardzo wygórowane. Dlatego zawsze przed podjęciem pożyczki trzeba bardzo dokładnie zapoznać się z warunkami pożyczki. Są firmy takie jak AASA Polska, które oferują pożyczki na korzystnych warunkach, które mogą nas poratować w razie kłopotów finansowych.
Awatar użytkownika
Migotka
Posty: 477
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:36

Re: Oddłużanie za granicą

Post autor: Migotka »

Moim zdaniem wyjazd do pracy za granicę w celach zarobkowych to bardzo dobry pomysł. I nie muszą być to koniecznie Niemcy ani Holandia. Na stronie https://www.pracujwunii.pl/oferty-pracy ... 03/czechy/ znajdziecie też mnóstwo ofert pracy, zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet, w Czechach :) A może ktoś z Was miał już okazję pracować w tym kraju i chciałby podzielić się wrażeniami?
Awatar użytkownika
Maxmichal
Posty: 55
Rejestracja: 26 lip 2019, 19:38

Re: Oddłużanie za granicą

Post autor: Maxmichal »

Witam zna się ktoś na temacie zwrotu podatku z za granicy? Chodzi mi o zwrot podatku z belgii. Prawie cały rok pracy, więc myślę, że jednak coś z tego zwrotu powinienem dostać. Zupełnie nie mam pojęcia jak to wszystko działa i ile mi się nalezy. Był ktoś kiedyś w takiej sytuacji i może coś doradzić?
Awatar użytkownika
gemma
Posty: 49
Rejestracja: 25 maja 2020, 12:26

Re: Oddłużanie za granicą

Post autor: gemma »

Jeśli chodzi o zwrot podatku zza granicy, to prawdziwym znawcą tematu jest firma Domi consulting. Jest to Polskie biuro rachunkowe w Niemczech, które pomaga przy wypełnianiu wniosków, tłumaczeniach dokumentów czy właśnie zwrotem podatku z Niemiec.
Awatar użytkownika
smazur
Posty: 5
Rejestracja: 30 cze 2020, 13:41

Re: Oddłużanie za granicą

Post autor: smazur »

Też rozważałam wyjazd do Belgii w celach zarobkowych, ale po tym co czytam poważnie się nad tym zastanawiam
Moniś

Re: Oddłużanie za granicą

Post autor: Moniś »

Lodzia pisze: ↑24 lut 2019, 14:09 Staraliśmy się z mężem dorobić za granicą, ale niestety się nie udało. Wpadliśmy w jeszcze większe długi, niż mieliśmy w Polsce. I teraz zupełnie jesteśmy w kropce. Znajomi nam mówili, że jest jakaś procedura oddłużania, którą można załatwić, nie wracając na ten czas do kraju? Jednak jak to wygląda? Czy trzeba gdzieś się zgłosić i czy dużo to będzie kosztować?
Mi w podobnej sprawie pomógł adwokat Paweł Marchewka, skontaktuj się z jego kancelarią https://www.adwokatmarchewka.pl/ na pewno pomogą.
Bartuś

Re: Oddłużanie za granicą

Post autor: Bartuś »

Zmiana z WIBOR na nowe wskaźniki stóp procentowych to część szerszych zmian w polskim sektorze bankowym. Informacje o tym, kiedy banki przestaną używać WIBOR w swoich produktach kredytowych, są dostępne tutaj https://www.naszraciborz.pl/site/art/7- ... y-z-wibor- oraz jest to krok mający na celu dostosowanie do nowych standardów rynkowych.
ODPOWIEDZ