Jak nosić biżuterię?

Jak nosić biżuterię?

Pytanie za 100 punktów! Jak nosić biżuterię? Jak łączyć dodatki? Mnóstwo pytań, jeden wielki bałagan. Do czego dodawać jakie ozdoby? Podpowiadamy!

Biżuteria – dopełnienie stroju

Tak w modzie, jak i w biżuteryjnych trendach, rok w rok zmieniają się zasady. Klasyka jednak wciąż trwa spokojnie na swoim miejscu. Klasyka, czyli sztuka łączenia odpowiednich elementów ze sobą. Nie za dużo, nie za mało. Szukanie złotego środka. Oto podstawowa zasada. Nowe trendy, nowe połączenia opracowują najwięksi projektanci o światowej sławie, a także gwiazdy, podglądane na czerwonym dywanie. Cartier, Tiffany, Gucci – to oni są odpowiedzialni za te sezonowe zmiany koncepcji. Chcesz być modna? Podążać za najlepszymi rozwiązaniami? Śledź nowości w sieci, obserwuj świat fashion.

W tym roku królują warstwy

Jedna bransoletka na drugiej, trzecia na piątej, wszystkie ze sobą współgrają, łączą się, choć wszystkie są różne. Wystarczy jeden punkt wspólny, by zazębić kompozycję z biżuterii. W tym roku, w związku z panującym stylem greenery, wszystko idzie w kierunku natury, zieleni, spokoju. Nie błyskotki, nie szalone kolory. Stonowany look jest najrozsądniejszy.

W tamtym królował błysk

Dokładnie. W tamtym roku panował błysk. Nie wszystko złoto, co się świeci – powiedziałabyś za pewne. W przypadku biżuterii im bardziej się świeciło, tym było lepiej! Tym bliżej sedna sprawy był Twój strój. Powróciły spore kolie z cyrkoniami, błyszczące kamienie, złoto i srebro wzajemnie się mieszało.

A klasyka biżuterii?

Biżuteria klasyczna jest w zasadzie prosta. Ani nie minimalistyczna, ani niezbyt zdobiona. Klasyką biżuterii są oczywiście perły. Delikatny sznur pereł na szyi i dwie perełki w uszach jako kolczyki wkrętki – czy nie przypomina Wam to Audrey Hepburn? 🙂 Jako klasykę biżuterii podaje się również proste naszyjniki ze złota z drobną zawieszką – kryształek, cyrkonia czy szlachetny kamień, zawieszony na łańcuszku oczkowym – naturalnie, prosto, a szykownie. Klasyczne są również pierścionki z diamentem, jak i pierścionki z szafirem otoczonym brylancikami. Czy warto wybierać klasyczną biżuterię do pracy? Niekoniecznie. Choć to oczywiście zależy od miejsca, w jakim pracujesz 🙂

A tak naprawdę – każdy może mieć własną klasykę. Masz coś takiego, co pasuje praktycznie do każdego Twojego stroju? Co zawsze w krytycznym momencie możesz wyjąć z szuflady??

 

6 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*