Pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy

Pierwsza myśl o pierścionku zaręczynowym…

Nadchodzi w pewnym momencie taki czas, kiedy dwoje kochanków, połączonych namiętnością, spójnością myśli i chęcią współdzielenia wrażeń pragnie podjąć się życiowej odpowiedzialności. No i co? No i zaręczyny. Akt performatywny w słowach. Wyjdziesz za mnie moja Luba?

Piękny dowód zaręczynowy

Mężczyzna wręcza kobiecie pierścionek, z brylantem ze szkłem stapianym metodą fusingu czy innym kamieniem szlachetnym – rubinem, szmaragdem i czy naturalnym małym diamentem. Pierścionek zaręczynowy jest symbolem miłości i odpowiedzialności. Kiedyś był również symbolem „zarezerwowania”. O narzeczonych mówiło się, że są po słowie – rzekli już rodzice, że na ślub się zgadzają. Czasem panowie dostawali na obiad czarną polewkę – srogą odmowę na ich starania. Dziś znaczenie pierścionka zaręczynowego ma pozytywne konotacje. Choć cały model aktu wkraczania we współodpowiedzialność zakorzeniony jest w głębokiej tradycji patriarchatu.

pierścionek zaręczynowy

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Panowie głowią się i myślą. Chcą zaskoczyć wybrankę. Asortyment jubilerski jest ogromny. Rokrocznie w sklepach pojawiają się nowe modele, coraz to bardziej zmyślne. Pierścionki  z żółtego złota, srebrnego złota, białego złota, szafiry, szmaragdy, tanzanity, topazy – jak w tym gąszczu możliwości się nie pogubić? Ufając własnej intuicji. Wybierając pierścionek zaręczynowy miej przed oczami swoją wybrankę, jej potrzeby, jej ulubione kolory. Dzięki takim obrazkom z pewnością trafisz w odpowiedni model pierścionka zaręczynowego. Nie rób nic na siłę, nie pokonuj przeciwności. Daj swej miłości to, co kocha najbardziej.

Dzisiejsze pierścionki zaręczynowe wcale nie muszą kosztować krocie. Najprostsze wersje pierścionków kupicie już za 200 zł. Oczywiście pomyślcie, czy nie warto chwilę poczekać i uzbierać nieco większej kwoty, by Wasza wybranka miała cenną pamiątkę na całe życie.

A wy.. jak wybieracie pierścionki zaręczynowe? Pochwalcie się Waszymi cudeńkami. Doradźcie innym, pomóżcie chłopakom!

7 Komentarze

    • Moim zdaniem wybór dostępnych na rynku pierścionków jest tak duży, że nie ma potrzeby robienia pierścionka na zamówienie. Przepłacisz, a przecież pierścionek zaręczynowy i tak ma być skromny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*